Liga Campionilor: Real Madrid a smuls victoria asupra lui Ajax în ultimele minute

A avut loc a doua zi de joc din optimile de finală ale Ligii Campionilor UEFA.

Pe 13 februarie s-au mai disputat două meciuri din optimile de finală ale UEFA Champions League. Astfel, olandezul Ajax l-a găzduit acasă pe Real Madrid, iar englezii Tottenham au învins-o pe Borussia Dortmund pe teren propriu.

Meciul de la Amsterdam a fost o victorie pentru Royal Club. Madridul a reușit să învingă gazdele cu scorul de 1:2. Golurile au fost marcate de Benzema (minutul 60), Ziyech (75) și Asensio (87). Astfel, Realul are șanse mari să ajungă în runda următoare.

Între timp, la Londra, la Wembley, germanul Borussia a pierdut puternic cu Tottenham – 3:0. Golurile au fost marcate de Heung-Min Son (locul 47), Vertonghen (locul 83) și Llorente (locul 86).

Astăzi, pe terenul Borisov Arena va avea loc primul meci din 1/16 de finală a UEFA Europa League dintre BATE și London Arsenal. Meciul începe la 20:55. Poliția din Belarus îi sfătuiește pe fani să ajungă devreme la meci și să folosească transportul public.