Liga Campionilor. Real Madrid s-a prăbușit

Marți s-au disputat primele meciuri retur din optimile de finală ale Ligii Campionilor. În mod neașteptat pentru mulți, Real Madrid a suferit o înfrângere acasă. Infractorii săi au fost jucători Ajax din Amsterdam.

Să vă reamintim că în primul meci din capitala Olandei, clubul regal a învins adversarul – 2:1. După aceasta, au fost o serie de eșecuri în campionatul național și Cupa națională, inclusiv de două ori în El Clasico.

La Santiago Bernabeu, câștigătoarea Ligii Campionilor a pierdut cu scorul de 1:4. Astfel, pe baza sumei a două întâlniri (5:3), Ajax a avansat la următoarea etapă a turneului.

În al doilea meci de la Dortmund, localnicii Borussia și Londra Tottenham s-au întâlnit. Nemții au trebuit să marcheze cel puțin trei goluri și să nu primească un autogol pentru a trimite jocul în prelungiri. În primul meci din capitala Marii Britanii au pierdut cu scorul de 0:3.

Nu a fost posibil să recâștigăm. Mai mult decât atât, oaspeții s-au distins din nou și, în cele din urmă, au îngropat speranțele „bondarilor” pentru un rezultat de succes în duel. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1:0 în favoarea echipei vizitatoare, care va continua să joace în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Să adăugăm că astăzi vor mai avea loc două meciuri din 1/8 de finală. PSG-ul francez va juca cu Manchester United (primul meci s-a încheiat cu scorul de 2:0 în favoarea parizienilor), iar portughezul Porto se va lupta cu Roma italiană, față de care a pierdut mai devreme cu scorul de 1:2. .