Liga Campionilor. Real Madrid și Manchester City au câștigat victorii în deplasare în 1/8 de finală

Joi, 24 februarie, s-a încheiat prima etapă din 1/8 de finală din fotbalul Ligii Campionilor.

Au avut loc două meciuri. Jocurile au avut loc în Italia și România, a informat presa străină.

Cluburile Atalanta și Real Madrid au jucat la Bergamo, Italia. Echipa din Spania a câștigat o victorie minimă.

Singurul gol a fost marcat de fundașul Real Madrid, Ferland Mendy. Fotbalistul a marcat în minutul 86 al meciului.

La Budapesta a avut loc un meci între germanul Borussia Mönchengladbach și englezul Manchester City.

„Cetățenii” au câștigat cu scorul de 2:0. Golurile au fost marcate de mijlocașul Manchester City Bernardo Silva (minutul 29) și atacantul aceluiași club Gabriel Jesus (minutul 65).

Cum s-au încheiat meciurile anterioare din optimile de finală ale UEFA Champions League

Pe 16 februarie, englezul Liverpool l-a învins pe germanul Leipzig cu scorul de 2:0. În aceeași zi, PSG-ul francez a învins Barcelona – 4:1.

Pe 17 februarie, „Porto” a învins-o pe „Juventus” din Torino cu scorul de 2:1, iar Borussia Dortmund a învins-o pe „Sevilia” spaniolă – 3:2.

Marți, 23 februarie, Bayern a învins-o pe Lazio cu scorul de 4:1, iar Chelsea din Londra a învins-o pe Atletico Madrid cu un scor minim.