Meci amical. Belarus a pierdut în fața echipei Olimpice a Rusiei

Pe 8 februarie, echipa de hochei din Belarus a pierdut în fața echipei olimpice a Rusiei la turneul cupei Kaufland de la Bratislava cu scorul de 1:2.

În prima perioadă, hocheiștii din Belarus au reușit să preia inițiativa și să execute de două ori mai multe șuturi pe poartă față de adversarii lor (12:6), dar echipele au intrat în pauză cu scorul de 1:0 în favoarea rușilor. (Fedorov).

În a doua repriză, echipa noastră a egalat scorul (Znakharenko), dar nu a putut prelua conducerea. Cel de-al doilea și decisiv gol al meciului a fost marcat împotriva bielorușilor de Alexander Khokhlachev.

Să vă reamintim că meciul de deschidere al turneului de la Bratislava a fost echipa slovacă la lovituri de departajare (1:2).

Mâine, 9 februarie, Rusia și Slovacia se vor întrece pentru trofeul de onoare al competiției.