Naționala de fotbal a Belarusului a jucat cu Luxemburg în Liga Națiunilor: rezultatul meciului

Marți, 15 octombrie, următorul meci de fotbal din Liga Națiunilor a avut loc în Ungaria, cu participarea naționalei Belarusului.

Echipa Belarusului nu a reușit să învingă echipa Luxemburgului, deși a câștigat în timpul întâlnirii.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 1:1, relatează.

Desfășurarea meciului Belarus – Luxemburg

Belarusii ar putea deschide scorul deja în minutul 10 al jocului.

Cu toate acestea, mijlocașul Valery Gromyko nu a reușit să transforme penalty-ul.

Apoi inițiativa a trecut la echipa din Luxemburg. Cu toate acestea, jucătorii de fotbal din Belarus au demonstrat acțiuni de atac de răzbunare.

Cu toate acestea, prima repriză s-a încheiat cu scorul 0:0.

La 10 minute de la începutul reprizei secunde, bielorușii au reușit să deschidă scorul: fundașul Serghei Politevici a marcat.

Din păcate, echipa belarusă nu a putut să-și mențină avantajul. În minutul 78 al meciului, luxemburghezii au transformat un penalty: Gerson Rodriguez a marcat un șut precis de la 11 metri.

Astfel, nu a existat niciun câștigător în meci. În momentul fluierului final, scorul era 1:1.

Clasamentul turneului

Liderul Grupei 3 a Ligii C a fost echipa Irlandei de Nord, care ieri a învins formația bulgară cu scorul de 5:0.

Jucătorii nord-irlandezi au 7 puncte.

Urmează echipa Belarusului – 6 puncte.

Locul trei este ocupat de echipa bulgară cu 5 puncte.

Și pe ultimul loc în grupă rămâne Luxemburg, care a câștigat 2 puncte în 4 meciuri.