NHL. Semifinala. „Vegas” a câștigat a doua victorie în fața „Dallas”

În cel de-al doilea meci din seria de semifinale a Ligii Naționale de Hochei (finalele Conferinței de Vest), Vegas a învins din nou Dallas.

Adevărat, victoria a fost dificilă și a fost obținută doar în prelungiri. Scorul final al confruntării din Paradise este 3:2.

Prima perioadă s-a încheiat la egalitate (1:1), gazdele au pierdut-o pe a doua (0:1), au câștigat a treia (1:0) și au marcat golul victoriei în prelungiri.

Pentru Vegas, Mark Stone (minutul 11), Jonathan Marchessault (58), asistat de atacantul rus Ivan Barbashev, și Chandler Stevenson (62) au marcat lovituri precise.

Miro Heiskanen (3) și Jason Robertson (30) au marcat pentru oaspeți dintr-o pasă a atacantului rus Evgeny Dadonov.

Să adăugăm că în acest sezon NHL Dadonov și Barbashev au 4 goluri și 6 pase decisive.

Astfel, după al doilea meci scorul din serie a devenit 2:0 în favoarea lui Vegas.

Următoarea întâlnire a echipelor din finala Conferinței de Vest este programată pentru 23 mai, meciul urmând să aibă loc la Dallas.