NHL. „Washington” l-a învins pe „Columbus”, Kuznetsov a fost recunoscut drept a treia stea a zilei

În urma rezultatelor meciului dintre Washington Capitals și Columbus Blue Jackets din cadrul Ligii Naționale de Hochei, un celebru rus a cules laurii succesului.

Atacantul de la Washington Evgeny Kuznetsov a fost desemnat a treia vedetă a zilei.

Despre acest MIA „Russia Today”, menționând că rusul a marcat golul victoriei în prelungiri. Are și un asistent.

Și în principalele trei perioade echipele nu și-au dezvăluit cea mai puternică echipă – 3:3. În prelungiri, datorită lui Kuznetsov, Washington a smuls victoria.

Prima vedetă a zilei a fost atacantul Carolina Hurricanes, Sebastian Aho.

El, ca și Kuznetsov, a marcat golul victoriei în prelungiri, lovind poarta Los Angeles Kings. Scorul general al meciului este 5:4.

A doua vedetă a zilei a fost atacantul Ottawa Senators Tim Stützle, care a marcat 4 puncte în sistemul gol+pase (2 goluri și 2 pase decisive).

S-a remarcat în confruntarea cu Montreal Canadiens. Confruntarea s-a încheiat cu scorul de 5:4.