Norvegia a câștigat ștafeta masculină la Campionatele Mondiale de biatlon, Belarus – locul 10

Cursa de ștafetă masculină de la Campionatele Mondiale de la Östersund, Suedia, s-a încheiat cu o victorie pentru biatleții norvegieni.

Belarusii A. Smolsky, R. Eletnov, S. Bocharnikov și V. Chepelin au completat primele zece. În timpul cursei, echipa noastră a fost pe locul șase, dar mai aproape de linia de sosire a început să cedeze.

Echipa germană a câștigat medalii de argint, iar reprezentanții Federației Ruse au câștigat bronz.

De menționat că echipa norvegiană a câștigat și proba de ștafetă feminină. Belarusii sunt pe locul 11.

Ultimele competiții ale campionatului mondial de biatlon din Suedia – start în masă feminin și masculin – vor avea loc mâine, 17 martie.