Real Madrid a învins Atlético Madrid în prima manșă a semifinalei Ligii Campionilor

Ieri a avut loc primul meci de semifinale din UEFA Champions League între două cluburi din Madrid – Real Madrid a găzduit Atlético.

Jucătorii gazdei au câștigat o victorie fulgerătoare în meci. Unul dintre liderii atacurilor „cremoase”, Cristiano Ronaldo, a marcat un hat-trick.

Primul gol a fost marcat aproape chiar de la începutul întâlnirii – în minutul 10. Publicul a fost nevoit să aștepte mai bine de o oră pentru următorul gol, și anume până în minutul 73, când Ronaldo a marcat o dublă. Portughezul nu s-a oprit aici și după 13 reprize ale minutei a marcat al treilea gol, ducând astfel scorul la un 3:0 devastator. Jucătorii Saltelei nu au reușit să se distingă în acest meci.

Astăzi la ora 21:45 va mai avea loc un meci din semifinalele Ligii Campionilor, Monaco va juca împotriva lui Juventus. Transmisiune live a meciului pe canalul TV Belarus 2.