Real Madrid și Bayern au ajuns în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Ieri au avut loc meciurile retur din 1/8 UEFA Champions League.

Pe 7 martie s-au jucat două meciuri – Arsenal a găzduit Bayern, iar Real Madrid a vizitat Napoli.

De data aceasta nu au fost senzații, iar echipele care au câștigat anterior victorii au trecut în turul următor.

În meciul de ieri, Arsenal a preluat conducerea, dar eliminarea lui Koscielny în minutul 53 a stricat toate planurile Gunners de răzbunare. Bayern a câștigat cu scorul de 1:5, iar cu un scor total de 10:2 a ajuns în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Real a câștigat și cu același scor ca în primul meci – 3:1. Gazdele au marcat primul gol în meci, Mertens a marcat în minutul 24. Real a revenit în minutul 51 prin eforturile lui Sergio Ramos. Al doilea gol al lui Madrid în minutul 57 nu a fost lipsit de participarea directă a lui Ramos. Fundașul a făcut o lovitură de cap și mingea de la Mertens a zburat în poarta Napoli. Punctul final al întâlnirii a fost marcat de Morata în primul minut adăugat.