Revenire fantastică: Dynamo Minsk a învins-o pe CSKA Moscova în KHL

Clubul de hochei „Dynamo-Minsk” a câștigat o victorie frumoasă asupra CSKA din Moscova în următorul meci al sezonului regulat KHL.

Meciul a avut loc marți, 15 octombrie, în capitala Belarusului.

Cu cinci minute înainte de încheierea timpului regulamentar, „Zubri” au fost în jos cu două goluri.

Echipa de hochei din Belarus a reușit însă să egaleze scorul, iar în prelungiri au reușit să înscrie golul victoriei.

Astfel, Dynamo Minsk s-a impus cu scorul de 5:4, relatează.

Progresul meciului „Dynamo-Minsk” – CSKA

Prima repriză s-a încheiat cu scorul 1:0 în favoarea Zimbrilor. Sam Enas a marcat singurul gol în această parte a meciului.

În a doua perioadă, echipa armatei ruse a marcat două goluri.

La începutul celor trei douăzeci de minute, reprezentantul Dinamo Minsk Serghei Kuznetsov a reușit să egaleze scorul. Cu toate acestea, mai târziu, jucătorii de hochei CSKA au venit în față și și-au întărit avantajul.

Cu cinci minute înainte de finalul celei de-a treia reprize, „Bisons” pierdeau cu scorul de 2:4. A fost foarte puțin timp pentru a corecta situația. Cu toate acestea, jucătorii de hochei ai echipei din Belarus au făcut față: Vadim Shipachev și Brady Lyle s-au distins.

Astfel, timpul regulamentar s-a încheiat la egalitate – 4:4. Meciul a intrat în prelungiri, care nu a durat mult. La 35 de secunde de la început, Dynamo Minsk a marcat golul decisiv. Golul a fost marcat de Sam Enas.

Victoria asupra CSKA le-a permis „Bizonilor” să revină în zona de playoff: echipa din Minsk se află în prezent pe locul 7 în Conferința de Vest a Ligii Continentale de Hochei.