Șahtior Soligorsk și BATE s-au egalat în campionatul din Belarus

Pe 27 octombrie, ultimul meci din etapa a 26-a a campionatului din Belarus dintre Șahtior Soligorsk și BATE Borisov s-a încheiat la egalitate.

Pitmenii s-au simțit încrezători pe terenul lor și au atacat activ, dar la sfârșitul primei reprize echipa Borisov (Stasevici) a deschis scorul.

La începutul reprizei secunde au revenit gazdele (Bodul), dar golul returului nu a întârziat să apară (Milic).

În minutul 70, minerii au restabilit echilibrul (Janusz), făcând scorul final – 2:2.

Pe baza rezultatelor celor 26 de runde ale Campionatului Mării Negre, liderii nu s-au schimbat. Tabela turneului este condusă în continuare de Dynamo Brest cu 67 de puncte din 26 de meciuri, BATE este pe locul doi cu 58 de puncte din 25 de meciuri, iar Șahtiar este pe locul trei cu 55 de puncte din 25 de meciuri.