Saroka a marcat primul gol în campionatul belgian

Fotbalistul belarus Anton Saroka a marcat primul său gol în campionatul belgian. Atacantul joacă pentru echipa Lokeren din orașul cu același nume.

Belarusul s-a remarcat în meciul din deplasare împotriva clubului de fotbal Kortrijk din etapa a 24-a a campionatului belgian de fotbal. Saroka a lovit poarta adversarului în minutul 49 al jocului, restabilind astfel echilibrul – 1:1.

După ce atacantul a fost înlocuit în minutul 90, gazdele au marcat un al doilea gol și astfel Lokeren a fost învins. Apropo, ultima dată când Anton Saroka a început pentru echipa sa a fost în Campionatul Belgian din august. Iar în Cupa Naţională a început să joace din primele minute pe 26 septembrie – apoi a marcat şi un gol.

Fotografie: „Minge de pres”