Senzație în UEFA Champions League: Real Madrid a pierdut în fața unui club din Moldova

Meciul turului doi al fazei grupelor actualului turneu de fotbal din Liga Campionilor s-a încheiat pe neașteptate.

Real Madrid a pierdut senzațional în fața echipei Sheriff din Moldova cu scorul de 1:2, relatează surse de pe internet.

Acum clubul moldovean este liderul Grupei D, învingând nu doar echipa Spaniei, ci și Inter Milano, precum și Șahtior Donețk.

Dacă luăm în calcul meciurile din tururile preliminare, Sheriff a câștigat deja a opta victorie în Liga Campionilor 2021/22.

Progresul meciului

Primul gol a fost marcat în minutul 25. Mijlocașul clubului moldovean Jasurbek Yakhshiboev s-a remarcat. Este de remarcat faptul că recent a jucat pentru cluburile din Belarus Energetik-BGU și Shakhtyor Soligorsk.

Jucătorii lui Real Madrid nu au reușit să egaleze scorul în prima repriză. „Sheriff” a intrat la pauză câștigând cu 1:0.

La 20 de minute de la debutul reprizei secunde, jucătorii clubului regal spaniol au marcat tot un gol din retur, dar doar din penalty. Atacantul Karim Benzema și-a pus amprenta.

Cu toate acestea, după aceea, Los Blancos nu a putut transforma nici măcar o singură șansă.

Jocul se îndrepta spre egalitate, ceea ce putea fi deja numit un rezultat decent pentru Sheriff.

Însă clubul din Moldova a smuls victoria chiar la finalul meciului. Sebastian Till a marcat golul victoriei în minutul 90.