Seria de înfrângeri ale lui Dynamo Minsk în KHL a fost întreruptă de înfrângerea lui Avtomobilist

Jucătorii de hochei de la Dynamo Minsk au spart o serie de înfrângeri în Liga Kontinentală de Hochei.

Acest lucru s-a întâmplat într-un meci în deplasare – a avut ghinion să cadă sub mâna fierbinte a Avtomobilistului Ekaterinburg.

Belarusii au făcut ravagii gazdelor, marcând patru goluri împotriva lor, în timp ce ei înșiși au primit o singură dată. Total, 4:1 în favoarea „alb-albaștrilor”.

Și scorul în această confruntare a fost deschis de reprezentantul „Zubrov” Egor Borikov – un șut precis în minutul 17.

Cu câteva secunde înainte de pauză, Nick Merkley a dublat avantajul echipei Minsk, iar Roman Gorbunov a triplat-o în următoarele douăzeci de minute.

În aceeași perioadă a doua, Avtomobilist a reușit să recupereze un gol, dar a fost primul și ultimul gol din meci.

În ultima treime a jocului, clubul din Belarus a marcat din nou – Daniil Sotishvili a marcat un șut eficient.

Înainte de această victorie, Dinamo a suferit patru înfrângeri la rând.

În prezent, „Zubri” ocupă locul 7 în clasamentul KHL Western Conference cu 34 de puncte marcate.