Severstal a întrerupt seria de șase victorii consecutive a lui Dynamo Minsk

Echipa Minsk nu a reușit să-și extindă seria de victorii la șapte meciuri.

În următorul meci din sezonul regulat KHL, Dynamo Minsk a găzduit oaspeți de la Cherepovets. Lucrurile nu merg bine pentru Severstal în acest sezon în acest moment. Ocupă locul 13 în Conferința de Vest și se află la 16 puncte de zona de playoff. Dinamo, dimpotrivă, a câștigat recent un avânt decent, iar în ultimul său meci l-a învins pe liderul Vestului – SKA.

Oaspeții au deschis scorul în meciul din minutul 23. Alexander Avtsin a marcat golul. „Bizonii” s-au împăcat cu „infractorii” la ecuatorul celei de-a treia perioade. Andrey Stepanov a egalat scorul în minutul 52.

Timpul principal, precum și orele suplimentare, nu au dezvăluit cel mai puternic. Rezultatul întâlnirii a fost hotărât în ​​loviturile de departajare de după meci. Aici oaspeții s-au impus – doar Maxim Trunev a reușit să-și realizeze încercarea. Drept urmare, 1:2 în favoarea lui Severstal.