Știri sportive: recenzie pentru 4 martie 2019

Revizuirea știrilor sportive din Belarus și din întreaga lume pentru 4 martie 2019.

Pentru știri despre biatlon, box, gimnastică, atletism și haltere, precum și știri importante despre fotbal și hochei, urmăriți recenzia video.

la minifotbal. Pe 3 martie, meciul decisiv al extragerii cupei a 29-a a avut loc în complexul sportiv Mogilev „Olympiets”: au jucat „Lidselmash” și echipa Orsha „Viten”.

a câștigat argint la Campionatele Europene de la Glasgow. Pe 3 martie, săritura belarusă Anastasia Mironchik-Ivanova a câștigat argintul la Campionatele Europene în sală la săritura în lungime.

în hochei din Belarus: „o mizerie”. Acest lucru se datorează în principal sezonului dezastruos al lui Dynamo Minsk din Liga Kontinentală de Hochei.

MMA. la Kiev. Luptătorul belarus de arte marțiale mixte Mihail Odintsov a câștigat o victorie strălucitoare la turneul de la Kiev. Astfel, sportivul a câștigat centura de campionat la categoria sa de greutate.

Universiada. cincilea. A parcurs o distanță de 20 de kilometri în 53 de minute și 57,9 secunde. Am făcut o greșeală când am tras o dată.