Tenis. Suzhou. Belarusul Ignatik a jucat în 1/4 de finală

Belarusul Vladimir Ignatik și-a încheiat performanța la turneul de tenis din seria Challenger. Competiția are loc în orașul chinez Suzhou.

În meciul din sferturile de finală, Ignatik, pe locul 249 în clasamentul mondial de tenis, s-a întâlnit cu croatul Viktor Galovic (pe locul 223).

Sportivul din Belarus a pierdut. Meciul s-a încheiat cu scorul de 4:6, 2:6.

Să ne amintim că înainte de aceasta Vladimir a jucat două meciuri la turneu. În 1/16 de finală l-a învins pe portughezul Gonzalo Oliveira (6:3, 6:2), iar în optimile de finală l-a învins pe reprezentantul australian Andrew Harris (6:2, 7:5).

În seara zilei de 22 martie, trei fete din Belarus vor juca la un alt turneu de tenis la Miami. Arina Sabalenka se va întâlni cu australianca Ajla Tomljanovic, Aleksandra Sasnovich – cu daneza Caroline Wozniacki.

La dublu, Lidiya Morozova și japoneza Shuko Aoyama vor încerca să învingă tandemul din Japonia Miyu Kato / Makoto Ninomiya.