Tenis. Toronto. Azarenka – în sferturi

Victoria Azarenka continuă să evolueze la prestigiosul turneu de tenis Premier din Toronto, Canada. La dublu.

Împreună cu australianca Ashleigh Barty, bielorusul a ajuns în sferturile de finală.

În meciul de 1/8 de finală, duoul belarus-australian s-a întâlnit cu adversare din Germania și Cehia – Julia Gerges și Karolina Pliskova.

Soarta confruntării s-a decis în două seturi. Una dintre ele s-a încheiat cu scorul de 6:1, al doilea cu scorul de 6:3.

Vineri seara, 9 august, Victoria Azarenka și Ashleigh Barty vor încerca să treacă în semifinale.

Jucătoarea belgiană de tenis Kirsten Flipkens și Xie Shuwei din Taipei au devenit rivalii belarusului și reprezentantul Australiei în sferturile de finală.

Fotografie: Jimmie48 tenis fotografie