„Tsmoki” a pierdut în mod devastator la Astana în VTB United League

Pe 17 martie, clubul de baschet Tsmoki-Minsk a suferit o înfrângere zdrobitoare în Liga VTB United.

În meciul din deplasare cu Astana, baschetbalistii capitalei au pierdut cu un scor zdrobitor de 71:101.

În primele două sferturi, „dragonii” au reușit totuși să ofere o rezistență decentă gazdelor – înainte de marea pauză, formația din Minsk era la doar 5 puncte în urmă (39:44).

Repriza a doua a meciului, mai ales ultimul sfert, a fost pur și simplu dezastruoasă pentru oaspeți, iar până la urmă diferența de scor a fost de 30 de puncte.

În acest sezon al turneului bancar, echipa capitalei se desfășoară extrem de slab – a pierdut deja 16 din 18 meciuri, inclusiv pe cea de astăzi, fiind pe ultimul loc în clasamentul turneului.

Pe 24 martie, „dragonii” vor trebui să joace acasă cu un alt outsider al Ligii VTB United – Parma Perm.