„Tsmoki” a pierdut ultimul meci al sezonului din Liga VTB United

Pe 28 aprilie, clubul de baschet Tsmoki-Minsk a fost învins de Nijni Novgorod în meciul final al sezonului VTB United League cu un scor de 70:77.

În ciuda unui început încrezător și încurajator („dragonii” au fost în frunte în primul și al doilea sfert), rezultatul jocului pentru baschetbalistii capitalei a fost dezamăgitor.

Deja în al doilea sfert, rușii au reușit să preia inițiativa (18:16), iar în al treilea au zdrobit complet adversarul – 27:9.

Devon Saddler și Alexander Kudryavtsev s-au arătat cel mai bine printre echipa Minsk. Primul are 30 de puncte, al doilea are 11 puncte.

Pe baza rezultatelor a 26 de meciuri, Tsmoki, având doar patru victorii, a ocupat ultimul loc în tabelul turneului.