„Tsmoki-Minsk” a pierdut victoria în meciul VTB United League

Pe 8 martie, în meciul din runda a 16-a a campionatului VTB United League, „Khimki” din Rusia a reușit să învingă cu încredere „Tsmoki-Minsk” din Belarus pe site-ul lor cu un scor de 99:69.

Deocamdată, formația din Minsk a reținut asaltul adversarilor, dar deja de la jumătatea sfertului 3 baschetbalistii ruși au reușit să obțină un avantaj datorită șuturilor de la distanță.

„Acest meci a fost format din 2 părți: prima repriză a jocului a fost destul de interesantă de urmărit și mai erau măcar puține speranțe, dar după pauza lungă am început să acționăm dezorganizat atât în ​​atac, cât și în apărare. L-am lăsat pe Khimki să joace așa cum și-au dorit. În plus, ne-a lipsit adâncimea „bancii” în ultimul nostru meci, doi centri principali au fost accidentați și a fost foarte greu să-i schimbăm, așa că jocul ni s-a stricat”, a notat Andrei Krivonos, care este antrenorul lui Tsmoki; -Minsk, și a adăugat că echipa va încerca să revină la jocul pe care l-au arătat băieții înainte.