UEFA Champions League: Barcelona a învins-o pe Manchester United

Meciurile din sferturile de finală ale UEFA Champions League au avut loc cu o zi înainte.

Au mai avut loc două meciuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor UEFA. Manchester United și Ajax au găzduit Barcelona și, respectiv, Juventus.

În primul meci dintre Manchester United și Barcelona, ​​rezultatul întâlnirii a fost decis de un autogol – în minutul 12, un proiectil de fotbal, după o lovitură de cap a lui Suarez, a lovit mâna lui Luke Shaw și a ajuns în poartă. Scorul final este 0:1 în favoarea catalanilor.

În al doilea sfert de finală din ziua meciului, Ajax a remizat cu Juventus – 1:1. Golurile au fost marcate de Cristiano Ronaldo (minutul 45) și Neres (minutul 46).

Rezultatele primei zile de joc în 1/4 de finală au fost raportate anterior. Astfel, Liverpool a învins-o pe Porto – 2:0, iar Tottenham a fost mai puternică decât Manchester City – 1:0.

Meciurile retur vor avea loc pe 16 și 17 aprilie.