UEFA Champions League. PSG și Roma au câștigat startul play-off-ului

Au avut loc primele meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor UEFA.

Ieri au avut loc primele meciuri din playoff-ul Ligii Campionilor din sezonul 2018/2019. În cadrul 1/8 de finală au avut loc meciurile dintre Manchester United și PSG și Roma și Porto. Francezii și italienii s-au dovedit a fi mai puternici.

În meciul dintre Manchester United și PSG, care a avut loc pe terenul Red Devils, oaspeții au câștigat – 0:2. Golurile au fost marcate de Kimpembe (minutul 53) și Mbappe (minutul 60). Astfel, antrenorul lui Manchester United a suferit prima înfrângere după ce a fost numit în funcție.

Totodată, la Roma pe stadionul Olimpico, romii locali s-au dovedit a fi mai puternici decât oaspeții din Portugalia – 2:1. Nicolo Zaniolo a marcat o dublă pentru gazde (locul 70 și 76), în timp ce Adrian a marcat pentru oaspeți (locul 79).

Astăzi vor avea loc meciurile: Tottenham – Borussia (Dortmund) și Ajax – Real Madrid (Madrid).