UEFA Champions League: victorii pentru Atlético Madrid și Manchester City

Atlético spaniol a învins-o pe Juventus italiană.

Au avut loc următoarele meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor UEFA. Atletico Madrid a găzduit-o pe Juventus italiană și a câștigat cu scorul de 2:0. Golurile au fost marcate de Jimenez (minutul 78) și Godin (minutul 83). Astfel, spaniolii au șanse foarte mari să ajungă în etapa următoare a playoff-ului Ligii Campionilor.

Tot ieri a avut loc un meci între Schalke și Manchester City. Meciul s-a dovedit a fi productiv – s-au marcat 5 goluri, dintre care trei au fost marcate de „cetăţeni”. Scorul final este 2:3 în favoarea oaspeților. Golurile au fost marcate de Aguero (18), Bentaleb (38, 45), Sane (85) și Sterling (90). Este de remarcat faptul că City l-a eliminat pe Nicolas Otamendi în minutul 68.

Meciurile retur din optimile de finală ale Ligii Campionilor vor începe pe 5 martie.