Un jucător născut după numirea lui Wenger a marcat pentru Arsenal

Un fotbalist născut după numirea lui Arsene Wenger ca antrenor principal al Gunners a marcat pentru Arsenal din Londra. Un moment interesant a avut loc în timpul meciului de Cupa Ligii Angliei dintre londonezi și Norwich City.

Arsenal pierdea cu 0-1 până în minutul 85, dar apoi pe teren a apărut viitorul salvator, Edward Nketiah, în vârstă de 18 ani. Tânărul nu numai că a restabilit aproape imediat egalitatea în meci înscriind dintr-un corner, dar a și repetat acest truc în minutul 96, trimițând mingea în plasa adversarilor dintr-un corner, dar de data aceasta cu capul. Gunners au câștigat cu 2:1.

Fotbalistul este primul care s-a născut sub conducerea lui Wenger la Arsenal și a marcat un gol în întâlnirile oficiale ale echipei.