Un meci de fotbal uimitor a avut loc în Anglia

Un meci neobișnuit a avut loc în Cupa Ligii (Anglia). Scorul s-a dovedit a fi indecent chiar și pentru hochei.

1/8 de finală ale Cupei Ligii au avut loc la Liverpool, la Anfield. Unul dintre cele mai puternice cluburi din Premier League engleză – Liverpool și Arsenal – s-au întâlnit pe teren.

Primul gol a fost marcat deja în minutul 6. Mustafi a trimis mingea în propria poartă. Cu toate acestea, Lucas Torreira a egalat în minutul 19. Echipele au intrat la pauză cu scorul 2:3 în favoarea Gunners.

În a doua repriză, petrecerea de scor a continuat. Așadar, în minutul 54, Liverpool pierdea cu scorul de 2:4, dar în minutul 62 scorul era egal – 4:4. Arsenal a preluat apoi din nou conducerea prin lovitura fină a lui Willock în minutul 71. Londonezii aproape că au câștigat în timpul regulamentar, dar Origi nu a fost de acord cu asta și în minutul 4 adăugat a egalat meciul din toamnă.

Gazdele au fost mai puternice la loviturile de departajare. Ceballos nu a marcat împotriva oaspeților. Sutul său a fost parat de portarul lui Liverpool.