Vityaz a învins Dynamo Minsk în KHL

Dinamo Minsk a pierdut cu Vityaz lângă Moscova într-un meci din sezonul regulat al Ligii Continentale de Hochei (KHL). Scorul final este 4:0 în favoarea rușilor.

Pe 23 octombrie 2017, la Podolsk, pe gheața patinoarului Vityaz, gazdele au primit oaspeți din capitala Belarusului – HC Dynamo-Minsk. Meciul a început la ora 19:30 și s-a disputat cu sprijinul a 2.100 de spectatori.

Jucătorii de hochei Vityaz au marcat primul gol în minutul 11 ​​al meciului – Dmitry Semin a marcat cu o aruncare precisă. În a doua perioadă, gazdele i-au mai supărat de două ori pe fanii Bison – în minutele 31 și 38. În ultimele douăzeci de minute, Alexey Makeev a marcat un gol. S-a întâmplat în minutul 47. Oaspeții nu au reușit să deschidă porțile gazdelor de gheață.

Echipa Minsk este în prezent pe locul 9 în Conferința de Vest și are 31 de puncte, având disputat 24 de meciuri. Distanța față de zona de playoff este de 5 puncte.