— Vreau să-mi cer scuze. Antrenorul principal al lui Dynamo Brest a făcut o declarație

Dynamo Brest a încheiat primul tur cu o înfrângere acasă de coechipieri de la Minsk. Echipa a vrut să înceapă o nouă rundă reabilindu-se în fața suporterilor.

Meciul a avut loc la Brest. „Torpedo” a venit de la Zhodino, care, apropo, a deschis scorul. Cu toate acestea, gazdele au reușit să „se unească” și au obținut victoria – 4:1. Antrenorul principal de la Brest, Marcel Licka, a comentat meciul și unele dintre acțiunile sale.

Vreau să-mi cer scuze arbitrilor pentru reacția mea la primul gol al adversarului. Am crezut că este în ofsaid. În vestiar am urmărit acel moment și am realizat că totul a fost conform regulilor. Vreau să-mi cer scuze pentru cuvintele mele, – serviciul de presă al clubului îl citează pe comandantul șef.

Antrenorul crede că jucătorii săi au jucat prost în primele 10 minute. În această perioadă au marcat oaspeții. Dar, după ce s-au adunat, albaștrii și albii au reușit să-și câștige înapoi.

Potrivit expertului, în a doua repriză a jucat o singură echipă – Brest. Adversarul a intrat în apărare adâncă și nu și-a creat nicio ocazie.

Comandantul șef a remarcat priceperea lui Artem Milevsky, care a marcat golul victoriei. În același timp, implementarea echipei de la Brest ar fi putut fi mai bună, iar în acest caz ar fi „făcut” jocul deja în prima repriză, crede Lichka.